Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi
BleBox jako innowacyjna firma z własnym zapleczem R&D ulokowanym w Polsce w Europie, która cały czas wprowadza do oferty nowe sterowniki.
Wszystkie sterowniki dostępne w sprzedaży można znaleźć na stronie blebox.eu lub pod tym adresem.
Wszystkie instrukcje produktów dostępne są na stronie blebox.eu lub pod tym adresem.
Do sterownika BleBox najłatwiej podłączyć się poprzez aplikację wBox, instrukcję szybkiego startu można znaleźć na stronie blebox.eu lub pod tym adresem
Dla zaawansowanych:
Sterowniki WiFi marki BleBox mogą pracować w 3 trybach pracy:
– AP: punkt dostępowy (sieć WiFi nadawana przez sterownik), połączenie poprzez połączenie się z siecią sterownika – Tryb Fabryczny
– STA: stacja, urządzenie w sieci podłączone do punktu dostępowego (np. do domowej sieci WiFi)
– AP + STA: łączony tryb pracy
Do sterownika można łączyć się przez każde urządzenie z przeglądarką (smartphone, komputer, tablet) wpisując adres IP sterownika w trybie STA lub adres 192.168.4.1 w trybie AP.
Harmonogram są to zaplanowane czynności sterowania (np. o godz. 8 w poniedziałek włącz, o godz. 17 w piątek wyłącz).
Zegar astronomiczny jest to funkcja w harmonogramie pozwalająca sterować na podstawie wschodów i zachodów słońca, które są wyliczane na podstawie pory roku i położenia geograficznego. (np. codziennie po zachodzie słońca włącz oświetlenie, wyłącz o godzinie 00:00).
Harmonogramu i zegaru astronomicznego nie posiadają sterowniki:
– doorBox
– gateBox
– gateBoxPro
Zdalny dostęp jest to wykorzystanie serwerów BleBox’a do połączenia ze sterownikiem z każdego miejsca na świecie bez posiadania publicznego adresu IP (zazwyczaj płatna funkcjonalność u dostawcy Internetu).
Wyłączenie tej opcji odcina sterownik od wszelakiej komunikacji z serwerami BleBox’a oraz uniemożliwia sterowanie poza siecią lokalną (domową).
uWiFi jest to odporny na zakłócenia, szyfrowany, energooszczędny, opracowany przez dział R&D BleBox protokół komunikacji bezpośredniej na częstotliowści 2.4GHz (do działania nie potrzebuje sieci WiFi) pomiędzy sterownikami BleBox’a (np. pomiędzy pilotem uRemote a sterownikiem, czy inBox’em a sterownikiem).
Tak! Każdy ze sterowników posiada aż 5 lat gwarancji.
Oczywiście! Dokumentację do API sterowników można znaleźć pod adresem: http://technical.blebox.eu
Tak, sterowniki BleBox (czarne pastylki) mieszczą się wraz z przewodami i przyciskiem do standardowej puszki fi 60mm. Zalecamy jednak głębsze puszki.
Wyjątkiem są sterowniki większych gabarytów m.in. gateBoxPro, rollerGateController, saunaBox
Jeżeli połączymy się bezpośrednio z siecią WiFi nadawaną przez sterownik (tryb pracy sterownika: AP lub AP+STA), takie połączenie w aplikacji wBox zostanie rozpoznane i sterownik pojawi się na pierwszym miejscu pod dodatkową kategorią „połączenie bezpośrednie“ w sekcji „sterowanie“ (wybór z menu, lewy górny róg).
Sekcja ta została opisana w instrukcji szybkiego startu, która można znaleźć pod tym adresem.
Dom czyli inaczej logiczne zgrupowanie sterowników, które znajdują się w danym domu/miejscu. Przydatne, jeżeli korzystamy ze sterowników BleBox w wielu róznych miejscach (np. 2 domy, miejsce pracy + dom).
Grupa czyli inaczej logiczne zgrupowanie sterowników, mogące służyć na rozdział na pomieszczenia w domu. W przypadku grupy jednorodnej tzn. grupy zawierającej sterowniki jednego typu, istnieje możliwość sterowania wszystkimi naraz (steruj wieloma).
Ulubione – logiczne oddzielenie ulubionych od pozostałych sterowników. Przydatne do sterowników często używanych lub tych do których chcemy mieć szybki dostęp (np. bramy, furtki itd.)
Scena czyli inaczej zestaw czynności / rozkazów wysyłanych jednocześnie do sterowników tego samego lub różnego typu. (np. scena kino – zamyka rolety, wyłącza światło lub scena wyjście z domu: wyłączenie wszystkiego)
Będąc na liście sterowania domu należy długo przytrzymać „kafelek“ sterownika. Następnie można „kafelek“ przesunąć w dowolne miejsce, również do sekcji „ulubione“.
Drugim sposobem na dodanie sterownika do ulubionych jest wejście na listę urządzeń, wybranie urządzenia i dodanie go do ulubionych.
μPortal jest to miejsce z którego możemy zarządzać udostępnianiem oraz własnością sterowników BleBox. Do portalu można zalogować się tak samo jak do aplikacji wBox: poprzez konto Google, Facebook lub poprzez stworzone konto w serwisie μPortal .
μPortal można znaleźć pod adresem: https://portal.blebox.eu/
Uprawnieniami w dostępie zdalnym oraz ustawieniami udostępniania sterowników, można zarządzać w μPortal’u, który znajduje się pod adresem: https://portal.blebox.eu/
Sterownik można udostępnić po adresie e-mail użytkownika w μPortal’u, który znajduje się pod adresem: https://portal.blebox.eu/.
Domyślnie sterowniki są udostępniane automatycznie – opcje tą najprościej wyłączyć w dziale „profil“ w aplikacji wBox lub w μPortal’u w zakładce „profil“.
1. Zalogować się kontem właściciela do μPortal’u oraz udać się do zakładki „share“.
2. Następnie w prawym górnym rogu nacisnąć „share devices“. Wyświetli się lista urządzeń które chcemy udostępnić (wybrane urządzenia są zaznaczone „ptaszkiem“). Należy uzupełnić również pole adresu e-mail (jest to e-mail osoby której chcemy udostępnić urządzenie)
3. Na końcu klikamy „save“ i gotowe!
Jeden sterownik może mieć jednego właściciela. Właściciel może zarządzać uprawnieniami innych osób w dostępie zdalnym do naszych urządzeń.
Właścicielem można się stać podczas połączenia bezpośredniego ze sterownikiem lub podczas wyszukiwania sterowników podłączonych do sieci lokalnej. Na liście w aplikacji wBox, przy urządzeniu, widnieje „+“, którym dodajemy urządzenie do naszego konta.
Pierwsza osoba staje się właścicielem, następnym osobom sterownik udostępnia się automatycznie (jeżeli taka opcja jest w koncie włączona).
Usunięcie urządzenia przez właściciela, usuwa urządzenie wszystkim osobom, którym zostało ono udostępnione.
Właściciel może usunąć się tylko sam w μPortal’u, który znajduje się pod adresem: https://portal.blebox.eu/ lub w aplikacji wBox.
W μPortal’u należy wejść w zakładkę „devices“, następnie wejść w dany sterownik oraz z menu wybrać „delete device“.
W aplikacji wBox wchodzimy w „devices“. Następnie należy wejść w dany sterownik oraz z menu wybrać „delete device“. Z tego poziomu jeżeli nie jesteśmy właścicielem, możemy prosić o przeniesienie własności (właściciela) sterownika klikając „ask for transfer ownership“ – obecny właściciel musi zaakceptować prośbę, która przyjdzie na adres e-mail.
Instrukcję resetu do ustawień fabrycznych można znaleźć na stronie blebox.eu lub pod tym adresem
Tak! Każdy ze sterowników WiFi może być aktualizowany. Firma BleBox dba o bezpieczeństwo swoich użytkowników. Dodatkowo aktualizacje mogą wprowadzać nowe, dodatkowe funkcjonalności do istniejących już sterowników.
Aby zaktualizować sterownik do najnowszej wersji oprogramowania, należy znaleźć na dole strony ustawień opcję „sprawdź aktualizację“ lub/oraz następnie „pobierz oprogramowanie„.
W przypadku braku aktualizacji wyświetli się napis „oprogramowanie aktualne“ (sprawdzenie aktualizacji niedotyczy doorBox*, gateBox*, gateBoxPro* dimmerBox*)
*Stan na dzień 10.03.2020r. – prosimy pytać o aktualizację statusu wysyłając zapytanie na mail supportowy.
Akcjami nazywamy konfigurowalny moduł w ustawieniach sterownika. Pozwala on na dowolne wysterowanie urządzenia/sterownika po wykryciu zadanych warunków (np. włącz światło po krótkim naciśnięciu przycisku (łącznika) podłączonego do sterownika, wyłącz po długim naciśnięciu przycisku (łącznika)).
Moduł rozróżnia krótkie, długie kliknięcia oraz zbocza sygnałowe (każde, opadające, narastające) – w odpowiedzi na nie może wykonać akcje zależną od typu sterownika (np. dla switchBox jest to: włącz, włącz na czas, wyłącz, stan bezpośredni, stan przeciwny).
Do tworzenia takiego sterowania przydatna jest instrukcja rozszerzona, która można znaleźć na stronie blebox.eu lub pod tym adresem.
Akcja typu: wyślij URL jest to specjalny rodzaj akcji, który daje możliwość bezprzewodowego wysterowania innego urządzenia (nie tylko firmy BleBox) lub zbierania informacji z wykorzystaniem sieci WiFi. Akcja wyślij URL, podobnie jak zwykła akcja, wykonuje się po wykryciu zadanych warunków, lecz wysyła zapytanie GET pod wskazany adres IP (prosimy pamiętać, że adres powinien być statyczny)
W starszym oprogramowaniu BleBox (zalecamy aktualizację!*) można ją wykorzystać do kontrolowania innych sterowników BleBox (w nowszym oprogramowaniu jest to akcja: steruj innym urządzeniem*). Do tworzenia takiego sterowania przydatna jest instrukcja rozszerzona, którą można znaleźć na stronie blebox.eu lub pod tym adresem.
Zaawansowanym użytkownikom polecamy rozkazy GET z dokumentacji technicznej, którą można znaleźć pod adresem: http://technical.blebox.eu
*Sterowniki oczekują na aktualizację – stan na dzień 10.03.2020r. – obecnie brak wsparcia przez wszystkie sterowniki. Zalecamy używać akcji: wyślij URL oraz prosimy pytać o aktualizację statusu wysyłając zapytanie na mail supportowy.
Akcja typu: steruj innym urządzeniem* jest to specjalny rodzaj akcji, który daje możliwość bezprzewodowego wysterowania innego urządzenia firmy BleBox. (np. przycisk centralny do rolet, przycisk do wyłączania wszystkich świateł w domu, sterowanie ogrzewaniem, zamknięcie rolet powyżej pewnej temperatury). Nie jest potrzebna znajomość adresu IP ani statyczny adres IP. Akcja kontroluj inne urządzenie wykonuje się po wykryciu zadanych warunków, podobnie jak zwykła akcja.
Do tworzenia takiego sterowania przydatna jest instrukcja rozszerzona, którą można znaleźć na stronie blebox.eu lub pod tym adresem.
Zaawansowanym użytkownikom polecamy dokumentacje techniczną, którą można znaleźć pod adresem: http://technical.blebox.eu
*Sterowniki oczekują na aktualizację – stan na dzień 10.03.2020r. – obecnie brak wsparcia przez wszystkie sterowniki. Zalecamy używać akcji: wyślij URL oraz prosimy pytać o aktualizację statusu wysyłając zapytanie na mail supportowy.
Sterowniki z modułem akcji to***:
– switchBox (akcje przycisku)
– switchBoxD (akcje przycisku)
– switchBoxDC (akcje przycisku)
– tempSensor (akcja na stan, temp większa lub mniejsza lub przekroczenie)
– buttonBox* (akcje przycisku)
Maksymalna ilość akcji to 30. Dla tempSensor jest to 10**.
Prosimy pamiętać, że istnieją sterowniki z wejściem przyciskowym, bez konfigurowalnego modułu akcji!
*Jeszcze nie w sprzedaży – Stan na dzień 10.03.2020r. Prosimy pytać o aktualizację statusu wysyłając zapytanie na mail supportowy.
**Stan na dzień 10.03.2020r. Prosimy pytać o aktualizację statusu wysyłając zapytanie na mail supportowy.
***Stan na dzień 10.03.2020r. Prosimy pytać o aktualizację statusu pozostałych sterowników WiFi wysyłając zapytanie na mail supportowy.
Akcja typu: steruj innym urządzeniem* jest to specjalny rodzaj akcji, który daje możliwość bezprzewodowego wysterowania innego urządzenia firmy BleBox. Nie jest potrzebna znajomość adresu IP ani statyczny adres IP.
1. Należy wejść w ustawienia sterownika oraz odnaleźć moduł akcji.
Następnie kliknąć „dodaj nowy wpis“ (domyślnie: akcja numer 2)
2. Należy wybrać:
a) dowolnie wybrana nazwa dla naszej nowej akcji
b) odpowiedni typ akcji: „kontroluj inne urządzenie“
c) wyzwalacz (krótkie, długie naciśnięcie przycisku lub zbocze sygnałowe)
d) przycisk (wejście) na którym urządzenie będzie oczekiwać na wyzwalacz
3. Kolejno klikając przycisk „wybierz urządzenie“, ukaże się lista urządzeń, z której należy wybrać sterownik, którym będziemy chcieli sterować (urządzenia muszą być podłączone do tej samej sieci oraz użytkownik musi mieć przypisane urządzenia do swojego konta – tzn. mieć je udostępnione lub być ich właścicielem)
4. Korzystając z instrukcji roszerzonej należy odpowiednio uzupełnić pole CALL API (w przykładzie na zdjęciu zostało ukazane włączenie koloru czerwonego na wLightBox’ie – ff000000 po krótkim naciśnięciu przycisku na switchBox’ie ). Można również spojrzeć na przykłady umieszczone poniżej. Dla zaawansowanych użytkowników polecamy http://technical.blebox.eu.
5. Na samym końcu należy zapisać nową akcje! To wszystko!
*Sterowniki oczekują na aktualizację – stan na dzień 10.03.2020r. – obecnie brak wsparcia przez wszystkie sterowniki. Zalecamy używać akcji: wyślij URL oraz prosimy pytać o aktualizację statusu wysyłając zapytanie na mail supportowy.
Aktionen (Befehle) für switchBox und switchBoxDC Produkt:
Bei Aktionstyp: URL senden:
– http://IP/s/(…REQUEST…)
Bei Aktionstyp: ein anderes Gerät steuern:
– (…REQUEST…)
wobei (…REQUEST…) die unten beschriebene Zahl ist:
Beispiele:
Fortgeschritten:
wobei (…TIMES…) ist die Zeit in Sekunden für das Einschalten der switchBox
Beispiele:
Aktionen (Befehle) für switchBoxD Produkt:
Bei Aktionstyp: URL senden:
– http://IP/s/(…OUTPUT…)/(…REQUEST…)
Bei Aktionstyp: ein anderes Gerät steuern:
– (…OUTPUT…)/(…REQUEST…)
wobei (…OUTPUT…) die unten beschreibene Zahl ist:
wobei (…REQUEST…) die unten beschreibene Zahl ist:
Beispiele:
Fortgeschritten:
wobei (…OUTPUT…) die Nummer des Ausgangs ist (siehe oben) und (… TIMES…) die Zeit in Sekunden, wie lange der Ausgang der switchBoxD eingeschaltet sein soll.
Beispiele:
Aktionen (Befehle) für wLightBoxS und dimmerBox Produkt
Bei Aktionstyp: URL senden:
– http://IP/s/(…REQUEST…)
Bei Aktionstyp: ein anderes Gerät steuern:
– (…REQUEST…)
wobei (…REQUEST…) ist der Helligkeitswert im WW-Format. Er wird hexadezimal auf zwei Zeichen geschrieben (00-FF, was der Dezimalnotation entspricht: 0-255):
Beispiele:
Fortgeschritten:
schaltet die letzte Helligkeitseinstellung ein oder aus. Mit anderen Worten: Wenn der LED-Streifen eingeschaltet ist, wird er ausgeschaltet, wenn er nicht eingeschaltet ist, wird er mit der zuletzt eingestellten Helligkeit eingeschaltet.
Beispiele:
*Stand am Tag 09.04.2020. Bitte fordern Sie ein Status-Update an, indem Sie eine Support-Mail senden.
Aktionen (Befehle) für wLightBox und pixelBox Produkt:
Bei Aktionstyp: URL senden:
– http://IP/s/(…CHANNELS…)
wobei (…CHANNELS…) 4 Helligkeitswerte im Format RRGGBBWW sind. Sie sind jeweils zweistellig hexadezimal für jede Farbe /jeden Kanal des LED- Streifens (00-FF, was der Dezimalnotation entspricht: 0-255):
Die neu berechnete Helligkeitsskala:
Beispiele:
Fortgeschritten:
schaltet die zuletzt eingestellte Farbe/Helligkeit der Kanäle ein oder aus. Mit anderen Worten, wenn der LED-Streifen eingeschaltet ist, wird er ausgeschaltet, wenn er nicht eingeschaltet ist, ist die zuletzt eingestellte Farbe eingeschaltet.
wobei (…CHANNELS…) 4 Helligkeitswerte (siehe oben) und (…TIMES…) die Zeit in Sekunden ist, für die die eingestellte Helligkeit/Farbe eingeschaltet werden soll.
wobei (…EFFECT_ID…) eine Ziffer – Nummer des Effekts aus der Anwendung (0-10) ist.
Beispiele:
Aktionen (Befehle) für shutterBox und shutterboxDC Produkt:
Bei Aktionstyp: URL senden:
– http://IP/s/(…REQUEST…)
Bei Aktionstyp: ein anderes Gerät steuern:
– (…REQUEST…)
wobei (…REQUEST…) ein Vorzeichen oder ein Wert ( im Falle einer auf dem Steuerung durchgeführten Kalibrierung) ist, der unten beschrieben wird:
Beispiele:
Fortgeschritten:
wobei (…VALUE_PERCENTAGE…) eine Zahl von 0 bis 100 ist, die den Abschlussprozentsatz darstellt *(nur bei einem kalibrierten Steuerung)
Beispiele:
Aktionen (Befehle) für rollerGate Produkt :
Bei Aktionstyp: URL senden:
– http://IP/s/(…REQUEST…)
Bei Aktionstyp: ein anderes Gerät steuern :
– (…REQUEST…)
wobei (…REQUEST…) das unten beschriebebe Zeichen ist:
Beispiele:
Fortgeschritten:
wobei (…VALUE_PERCENTAGE…) eine Zahl von 0 bis 100 ist, die den Abschlussprozentsatz des Tors darstellt *(nur bei einem kalibrierten Steuerung).
Beispiele:
Aktionen (Befehle) für gateBox, gateBoxPro und doorBox Produkt:
Bei Aktionstyp: URL senden:
– http://IP/s/(…REQUEST…)
Bei Aktionstyp: ein anderes Gerät steuern:
– (…REQUEST…)
wobei (…REQUEST…) das unten beschriebebe Zeichen ist:
Beispiele:
Aktionen (Befehle) für saunaBox Produkt:
Bei Aktionstyp: URL senden:
– http://IP/s/(…REQUEST…)
Bei Aktionstyp: ein anderes Gerät steuern:
– (…REQUEST…)
wobei (…REQUEST…) das unten beschriebebe Zeichen ist:
Beispiele:
Fortgeschritten:
wobei (. . . TEMPERATUR_X100. . . ) die Temperatur multipliziert mit 100 ist, d. h. von -5500 bis 12500 (von -55 bis +125).
Beispiele:
Sterownik gateBox / gateBoxPro służy jako moduł WiFi rozszerzający możliwości bram (tak samo jak moduł radiowy). Produkt można podłączyć pod dowolną centralę bramy (brama garażowa, panelowa, rolowana, przesuwna, skrzydłowa) posiadającą wejście P.P (przycisku).
Sterownik gateBoxPro w przeciwieństwie do sterownika gateBox, posiada dodatkowe, zewnętrzne złącze antenowe. Do każdego sterownika dołączana jest antena, która zwiększa zasięg. Świetnie sprawdzi się w bramach oddalonych od budynku mieszkalnego. Produkt posiada również podwyższoną odporność na warunki atmosferyczne.
W większości przypadków podłączenie jest bardzo podobne. Ogólny schemat podłączenia znajduje się w instrukcji, która można znaleźć pod tym adresem.
Firma BleBox w trosce o swoich klientów, tworzy przykładowe schematy pod konkretną centralę / rodzaj bramy. Przykładowe schematy można znaleźć pod tym adresem.
Jeżeli nadal nie wiesz jak podłączyć sterownik gateBox /gateBoxPro pod swoją centralę, prosimy skontaktuj się z naszym działem wsparcia technicznego.
Tak! „Dokładamy“ gateBox / gateBoxPro obok modułu radiowego, podłączając go równolegle, pod te same piny centrali bramowej.
Tak, sterownik gateBox / gateBoxPro potrafi pokazać stan bramy:
otwarta – w trakcie jazdy – zamknięta.
Jest to opcjonalna funkcjonalność. Aby z niej skorzystać, należy podpiąć odpowiednie piny sterownika (IN1 & IN2 & COM) pod odpowiednie piny centrali sterującej. Jeżeli centrala sterująca nie posiada pinów z wyjściem stanów krańcowych, można zrealizować tą funkcjonalność za pomocą kontaktronów (badany jest przepływ prądu).
Tak, pod warunkiem, że kamera oferuje tryb transmisji (strumienia) MJPEG. W takim przypadku adres strumienia wpisujemy w ustawienia sterownika.
Sterownik gateBox / gateBoxPro z oprogramowaniem 0.6xx (wersję można znaleźć na dole strony ustawień sterownika) wymaga aby punkt dostępowy sterownika (AP) był włączony podczas parowania pilota. Po sparowaniu punkt dostępowy można wyłączyć.
Najnowsza wersja oprogramowania na dzień 17.02.2020r. to 0.6xx. Prosimy pytać o aktualizację statusu wysyłając zapytanie na mail supportowy.
Nie, sterownik gateBox / gateBoxPro jeszcze nie jest wspierany w integracji z asystentem głosowym Google Home oraz Alexą. Instrukcję do asystentów głosowych można znaleźć na stronie blebox.eu lub pod tym adresem.
Stan na dzień 17.01.2020r. Prosimy pytać o aktualizację statusu wysyłając zapytanie na mail supportowy.
doorBox jest dedykowanym sterownikiem do elektrozaczepów z wyjściem przekaźnikowym (w przeciwieństwie do gateBox).
Tak, do sterownika doorBox można podłączyć czujnik indukcyjny lub kontaktron. Pokazywane stany to: otwarty i zamknięty.
Tak, pod warunkiem, że kamera oferuje tryb transmisji (strumienia) MJPEG. W takim przypadku adres strumienia wpisujemy w ustawienia sterownika.
Nie, sterownik doorBox jeszcze nie jest wspierany w integracji z asystentem głosowym Google Home oraz Alexą. Instrukcję do asystentów głosowych można znaleźć na stronie blebox.eu lub pod tym adresem.
Stan na dzień 17.01.2020r. Prosimy pytać o aktualizację statusu wysyłając zapytanie na mail supportowy.
Jest to dedykowany sterownik do bram rolowanych. W przeciwieństwie do gateBox’a, działa bezpośrednio z silnikiem. Sterownik rollerGate, podobnie jak gateBoxPro, posiada zewnętrzne złącze antenowe, które wraz z dołączoną anteną zwiększają zasięg sterownika.
Urządzenie umożliwia podgląd pozycji bramy (0-100%) bez dodatkowych enkoderów czy kontaktronów! Posiada wejścia systemów bezpieczeństwa (bariery świetlne oraz listwy naciskowe).
Dodatkowo, sterownik został wyposażony w przedni dotykowy panel sterujący z podświetlanym stanem za pomocą kolorów.
Pamiętaj, że zawsze możesz sterować z telefonu, tabletu czy przeglądarki!
Tak, można podłączyć przycisk monostabilny. Sterownik rollerGate wyposażony jest w złącze step-by-step (krok po kroku) pozwalające sterować w sekwencji jedź-stop-jedź w przeciwną stronę. Kolejny „krok“ następuje po każdym impulsie – zbocze narastające (naciśnięcie przycisku).
Dodatkowo rollerGate posiada dodatkowe 3 piny (jedź do góry, stop, jedź w dół) pozwalające podłączyć przewodowy pilot przemysłowy.
Obsługiwane są również bezprzewodowe przyciski z modułem inBox, który działa do 5 lat na jednej baterii oraz piloty uRemote.
Do sterownika rollerGate można podłączyć:
– bariery świetlne
– listwe naciskową
– zewnętrzną lampę ostrzegawczą
Dodatkowo panel przedni sterownika informuje o jeździe i błędach kolorami.
Tak, pod warunkiem, że kamera oferuje tryb transmisji (strumienia) MJPEG. W takim przypadku adres strumienia wpisujemy w ustawienia sterownika.
Nie, sterownik rollerGate jeszcze nie jest wspierany w integracji z asystentem głosowym Google Home oraz Alexą. Instrukcję do asystentów głosowych można znaleźć na stronie blebox.eu lub pod tym adresem.
Stan na dzień 17.01.2020r. Prosimy pytać o aktualizację statusu wysyłając zapytanie na mail supportowy.
Tak, pamiętając aby zostawić przedni panel tak, aby był demontowalny, a dostęp do przewodów bezproblemowy.
shutterBox może sterować wszystkimi roletami zewnętrznymi oraz fasadowymi (z lamelkami) w wersji 3-przewodowej (4 z PE). Dodatkowo w pełni nadaje się do sterowania silnikami okien dachowych, markiz, a nawet zasłon*. Posiada do tego specjalne tryby pracy ustawiane w aplikacji wBox.
Wszystkie silniki roletowe, okienne – 3 przewodowe (4 z PE), 220-230V AC, 5A.
Obsługiwane są wszystkie typy wyłączników krańcowych: mechaniczne, elektroniczne, przeciążeniowe.
Tak, wystarczy jedno kliknięcie, aby skalibrować roletę czy okno i cieszyć się możliwością sterowania oraz podglądem stanu otwarcia (0-100%). Nie można skalibrować sterowania zasłonami*.
*Stan na dzień 17.01.2019r. Prosimy pytać o aktualizację statusu wysyłając zapytanie na mail supportowy.
Tak, do sterownika shutterBox możemy podłączyć 2 przyciski monostabilne (jazda do góry, jazda w dół) lub jeden przycisk monostabilny trój-pozycyjny (jazda do góry, jazda w dół).
W przypadku zastosowania przycisków z podtrzymaniem napięcia, bistabilnych lub przycisków z podświetleniem, mogą wystąpić problemy lub ograniczona funkcjonalność. Przewód łączący przycisk ze sterownikiem nie powinien być zbyt długi z powodu możliwości wyindukowania napięcia.
Obsługiwane są również bezprzewodowe przyciski z modułem inBox, który działa do 5 lat na jednej baterii oraz piloty uRemote.
Tak, shutterBox mieści się wraz z przewodami i przyciskiem do standardowej puszki fi 60mm. Zalecamy jednak głębsze puszki.
Tak z ograniczoną funkcjonalnością, jeżeli nie przekroczymy maksymalnego prądu 5A. W przypadku podłączenia dwóch silników pod jeden sterownik, niemożliwe jest wykonanie poprawnej kalibracji (różna charakterystyka silników) – z tego powodu możliwości sterownika są ograniczone – działa tylko sterowanie bez podglądu stanu.
Nie, mogą wystąpić nieprzewidziane problemy.
W ustawieniach shutterBox’a znajdziemy ustawienie „maksymalny limit ruchu„. Funkcja ta pełni rolę ochronną – wyłącza silnik, jeżeli wystąpiłoby zacięcie i silnik nie dojechał do wyłącznika krańcowego. Wartość ta powinna być dobrana na podstawie czasu przejazdu. Nie może być mniejsza lub równa czasowi przejazdu rolety.
Tak, sterownik shutterBox działa z asystentem głosowym Google Home oraz Alexą. Instrukcję do asystentów głosowych można znaleźć na stronie blebox.eu lub pod tym adresem.
shutterBoxDC może sterować wszystkimi roletami wewnętrznymi i rzymskimi niskonapięciowymi. Sterownik shutterBoxDC może sterować również siłownikami (np. elektrycznie podnoszony znak inwalidy, elektrycznie podnoszona kopuła teleskopu, elektrycznie podnoszone stoły na siłownikach).
shutterBoxDC od shutterBox różni się napięciem zasilania oraz pracy. Sterownik shutterBox przeznaczony jest do silników 230V AC, a shutterBoxDC do 12-24V DC.
shutterBoxDC może sterować wszystkimi silnikami do rolet wewnętrznych, rzymskich oraz siłownikami i silnikami szczotkowymi niskonapięciowymi (3 przewodowe, 12-24V DC, 2A)
Obsługiwane są wszystkie typy wyłączników krańcowych: mechaniczne, elektroniczne, przeciążeniowe
Tak, wystarczy jedno kliknięcie, aby skalibrować roletę czy okno i cieszyć się możliwością sterowania oraz podglądem stanu otwarcia (0-100%).
Tak, do sterownika shutterBox możemy podłączyć 2 przyciski monostabilne (jazda do góry, jazda w dół) lub jeden przycisk monostabilny trój-pozycyjny (jazda do góry, jazda w dół). Przyciski powinny być bez podświetlenia.
W przypadku zastosowania przycisków z podtrzymaniem napięcia lub bistabilnych mogą wystąpić problemy lub ograniczona funkcjonalność.
Obsługiwane są również bezprzewodowe przyciski z modułem inBox, który działa do 5 lat na jednej baterii oraz piloty uRemote.
Tak z ograniczoną funkcjonalnością, jeżeli nie przekroczymy maksymalnego prądu 2A! W przypadku podłączenia dwóch rolet pod jeden sterownik, niemożliwe jest wykonanie poprawnej kalibracji (różna charakterystyka silników) – z tego powodu możliwości sterownika są ograniczone – działa tylko sterowanie bez podglądu stanu.
Tak! shutterBoxDC potrafi wykryć przeciążenie / zbyt duże obciążenie (np. podłączenie zbyt mocnego silnika, zamarznięcie, blokada ruchu)
Tak, sterownik shutterBoxDC działa z asystentem głosowym Google Home oraz Alexą. Instrukcję do asystentów głosowych można znaleźć na stronie blebox.eu lub pod tym adresem.
Sterownik switchBox służy do sterowania obwodem 230V AC do 16A (to tyle ile dopuszcza gniazdko i najpopularniej stosowany bezpiecznik w domu) co przelicza się na 3680W. Bezpieczeństwo stawiane jest na pierwszym miejscu dlatego zastosowano niepalne tworzywo oraz przekaźnik wysokiej jakości renomowanej firmy.
Przykłady użycia: sterowanie światłem (montaż pod włącznikiem w puszcze), sterowanie gniazdkiem elektrycznym (montaż pod gniazdkiem w puszcze), oszczędzanie prądu poprzez odłączanie całej listwy zasilającej, sterowanie pompami, wentylatorami, grzałkami, elektrycznymi matami, kaloryferami i innymi urządzeniami zgodnie z harmonogramem. Czujka zmroku na zegarze astronomicznym.
230V AC do 16A (to tyle ile dopuszcza gniazdko i najpopularniej stosowany bezpiecznik w domu) co przelicza się na 3680W.
Tak, do switchBox’a można podłączyć przycisk monostabilny bez podświetlenia, przycisk bistabilny bez podświetlenia lub sygnał z zewnętrznego urządzenia posiadające wyjście bezpotencjałowe 230V (np. czujka PIR) Akcje na przyciski(zarówno wyzwalacz jak i sama akcja) są dowolnie konfigurowalne.
Przewód łączący przycisk ze sterownikiem nie powinien być zbyt długi z powodu możliwości wyindukowania napięcia co skutkuje fałszywymi odczytami.
Obsługiwane są również bezprzewodowe przyciski z modułem inBox, który działa do 5 lat na jednej baterii oraz piloty uRemote.
Tak, istnieje taka funkcjonalność. Załączenie „na czas“ można zrealizować z poziomu ekranu sterowania (w ustawieniach sterownika należy ustawić wartość) lub z poziomu fizycznego przycisku – akcji (trigger: „włącz na czas“).
Dowolnie skonfigurowany przez użytkownika (ostatni, przeciwny, wyłączony, włączony).
Rozwiązanie nr 1:
Podłączamy dowolną ilość łączników (przycisków) monostabilnych, które będą zwierały pin „IN“ do przewodu neutralnego „N“ lub łączniki (przyciski) schodowe, krzyżowe ze sobą tak, aby zwierały lub rozwierały przewód neutralny „N“.
UWAGA! W takim podłączeniu przewody od łączników (przycisków) nie powinny być zbyt długie (długość zależy od warunków) oraz pod żadnym pozorem nie powinny przebiegać bezpośrednio wzdłuż wiązki elektrycznej, z powodu możliwości wyindukowania napięcia co skutkuje fałszywymi odczytami (losowym włączeniem lub wyłączeniem).
Rozwiązanie nr 2:
Sterownik switchBox podłączamy przy oświetleniu, a do puszek pod przyciski wkładamy bateryjny sterownik inBox, który parujemy ze switchBox’em. Bateria starcza aż do 5 lat.
Rozwiązanie nr 3:
Kupujemy lub używamy istniejący już inny sterownik np. switchBox / inputBox*, który wysyła rozkaz do switchBox’a do którego podłączone jest oświetlenie (zmień stan). Wykorzystujemy do tego akcje „wyślij URL“. Instrukcję rozszerzoną można znaleźć na stronie blebox.eu lub pod tym adresem.
Użytkownikom zaawansowanym polecamy dokumentację techniczną http://technical.blebox.eu
*Stan na dzień 28.01.2020r. – moduł wejść inputBox (robocza nazwa), nie jest jeszcze w sprzedaży. Prosimy pisać zapytania na mail supportowy (dział techniczny).
Tak, sterownik switchBox działa z asystentem głosowym Google Home oraz Alexą. Instrukcję do asystentów głosowych można znaleźć na stronie blebox.eu lub pod tym adresem.
Sterownik switchBox służy do sterowania obwodem dowolnego napięcia. W przeciwieństwie do switchBox’a posiada wyjście bezpotencjałowe i jest zasilany z 12-24V DC.
Przykłady użycia: sterowanie elektrozaworem 9-24V DC lub 12-24V AC. Możliwość sterowania halogenami, paskami led 12-24V. Możliwość sterowania silnikami, siłownikami, grzałkami itd.
Możliwość stworzenia bezprzewodowego „niewidzialnego“ przycisku WiFi (akcja wyślij URL) z każdego przedmiotu w połączeniu ze sterownikiem proxiSwitch.
250V 5A, co przekłada się na 1250W.
Tak, do switchBox’a można podłączyć przycisk monostabilny bez podświetlenia, przycisk bistabilny bez podświetlenia lub sygnał z zewnętrznego urządzenia posiadające wyjście bezpotencjałowe 12-24V. Akcje na przycisk (zarówno „trigger“ jak i co ma się stać) są dowolnie konfigurowalne.
Podłączając sterowniki pod to samo źródło zasilania istnieje możliwość stworzenia bezprzewodowego „niewidzialnego“ przycisku z każdego przedmiotu w połączeniu ze sterownikiem proxiSwitch.
Obsługiwane są również bezprzewodowe przyciski z modułem inBox, który działa do 5 lat na jednej baterii oraz piloty uRemote.
Tak, istnieje taka funkcjonalność. Załączenie „na czas“ można zrealizować z poziomu ekranu sterowania (w ustawieniach sterownika należy ustawić wartość) lub z poziomu fizycznego przycisku – akcji (trigger: „włącz na czas“).
Dowolnie skonfigurowany przez użytkownika (ostatni, przeciwny, wyłączony, włączony).
Tak, sterownik switchBoxDC działa z asystentem głosowym Google Home oraz Alexą. Instrukcję do asystentów głosowych można znaleźć na stronie blebox.eu lub pod tym adresem.
Sterownik switchBoxD służy do sterowania dwoma (w przeciwieństwie do switchBox’a, który może sterować jednym) obwodami elektrycznymi (230V AC, 2x 5A – w sumie 10A) co przekłada się na 2x 1150W.
Przykłady użycia: sterowanie światłami (montaż pod włącznikiem w puszcze), sterowanie gniazdkami elektrycznymi (montaż pod gniazdkiem w puszcze), sterowanie pompami, wentylatorami, grzałkami, elektrycznymi matami, kaloryferami i innymi urządzeniami zgodnie z harmonogramem. Czujka zmroku na zegarze astronomicznym.
230V AC, 2x 5A (w sumie 10A) co przekłada się na 1150W (w sumie 2300W).
Tak, do switchBoxD można podłączyć 2 przyciski monostabilne bez podświetlenia, 2 przyciski bistabilne bez podświetlenia lub sygnały z zewnętrznych urządzeń posiadających wyjście bezpotencjałowe 230V (np. czujki PIR). Akcje na przyciski (zarówno wyzwalacz jak i sama akcja) są dowolnie konfigurowalne.
Przewody łączące przyciski ze sterownikiem nie powinny być zbyt długie z powodu możliwości wyindukowania się napięcia co skutkuje fałszywymi odczytami.
Obsługiwane są również bezprzewodowe przyciski z modułem inBox, który działa do 5 lat na jednej baterii oraz piloty uRemote.
Tak, oba wyjścia posiadają taką funkcjonalność. Załączenie „na czas“ można zrealizować z poziomu ekranu sterowania (w ustawieniach sterownika należy ustawić wartość) lub z poziomu fizycznego przycisku – akcji (trigger: „włącz na czas“).
Dowolnie skonfigurowany przez użytkownika (ostatni, przeciwny, wyłączony, włączony).
Rozwiązanie nr 1:
Podłączamy dowolną ilość łączników (przycisków) monostabilnych, które będą zwierały pin „IN1“ lub „IN2“ do przewodu neutralnego „N“ lub łączniki (przyciski) schodowe, krzyżowe ze sobą tak, aby zwierały lub rozwierały przewód neutralny „N“.
UWAGA! W takim podłączeniu przewody od łączników (przycisków) nie powinny być zbyt długie (długość zależy od warunków) oraz pod żadnym pozorem nie powinny przebiegać bezpośrednio wzdłuż wiązki elektrycznej, z powodu możliwości wyindukowania napięcia co skutkuje fałszywymi odczytami (losowym włączeniem lub wyłączeniem).
Rozwiązanie nr 2:
Sterownik switchBoxD podłączamy przy oświetleniu, a do puszek pod przyciski wkładamy bateryjny sterownik inBox, który parujemy ze sterownikiem switchBoxD. Bateria starcza aż do 5 lat.
Rozwiązanie nr 3:
Kupujemy lub używamy istniejący już inny sterownik np. switchBox / switchBoxD / inputBox* lub inny, który wysyła rozkaz do switchBoxD do którego podłączone jest oświetlenie (zmień stan). Wykorzystujemy do tego akcje „wyślij URL“. Instrukcję rozszerzoną można znaleźć na stronie blebox.eu lub pod tym adresem.
Użytkownikom zaawansowanym polecamy dokumentację techniczną http://technical.blebox.eu
*Stan na dzień 28.01.2020r. – moduł wejść inputBox (robocza nazwa), nie jest jeszcze w sprzedaży. Prosimy pisać zapytania na mail supportowy (dział techniczny).
Tak, sterownik switchBoxD działa z asystentem głosowym Google Home oraz Alexą. Pojawia się jako 2 osobne urządzenia. Instrukcję do asystentów głosowych można znaleźć na stronie blebox.eu lub pod tym adresem.
Sterownik dimmerBox służy do ściemniania oświetlenia i sterowania mocą grzałek 230V AC RMS do 250W. Przeznaczone jest do obciążeń rezystancyjnych* (stara żarówka, halogen, grzałka itp.) .
Polecany jest również do grzałek oraz oświetlenia grzewczego w akwarystyce i terrarystce!
*Niektóre żarówki LED oznaczone jako „dimmable“ potrafią „współpracować“ ze sterownikiem dimmerBox. Jednak do ściemniania oświetlenia LED polecamy niskonapięciowy wLightBox lub wLightBoxS.
Tak, dimmerBox służy do ściemniania oświetlenia* 230V AC RMS do 250W
*Niektóre żarówki LED oznaczone jako „dimmable“ potrafią „współpracować“ ze sterownikiem dimmerBox. Jednak do ściemniania oświetlenia LED polecamy niskonapięciowy wLightBox lub wLightBoxS.
Tak, dimmerBox może służyć jako regulator mocy 230V AC RMS do 250W
Tak, do dimmerBox’a można podłączyć 2 przyciski monostabilne bez podświetlenia. Potrafi pracować w trybach z jednym i dwoma przyciskami (ściemnianie).
Przewody łączące przyciski ze sterownikiem nie powinny być zbyt długie z powodu możliwości wyindukowania się napięcia co skutkuje fałszywymi odczytami.
Obsługiwane są również bezprzewodowe przyciski z modułem inBox, który działa do 5 lat na jednej baterii oraz piloty uRemote z ładowalną baterią i czasem pracy do 18 miesięcy.
Nie, sterownik dimmerBox jeszcze nie jest wspierany w integracji z asystentem głosowym Google Home oraz Alexą.
Stan na dzień 17.01.2020r. Prosimy pytać o aktualizację statusu wysyłając zapytanie na mail supportowy.
wLightBox jest to mały sterownik, który przeznaczony jest do ściemniania i sterowania 1-4 kanałowymi taśmami LED 12-24V DC. Tryby pracy:
Dodatkowo sterownik wLightBox posiada edytowalny moduł efektów świetlnych, gdzie można stworzyć swój własny efekt!
Tak, można ściemniać niezależnie każdy z 4 kanałów taśmy LED lub niezależnie 4 taśmy LED.
Maksymalnie 12-24V DC, 3A* na kanał (sumarycznie 12A*) co przekłada się na:
*Moc można zwiększyć używając wzmacniacza ampBox.
Tak, posiada 10 edytowalnych przez użytkownika efektów świetlnych. Można stworzyć własną aranżację oświetleniową z zadanymi kolorami i czasem przejścia oraz trwania efektu.
Dodatkowo sterownik posiada podręczne menu w którym można zapisać swoje ulubione kolory lub włączyć efekt i edytować jego czas.
Do sterownika wLightBox nie można podłączyć przewodowego przycisku fizycznego.
Obsługiwane są bezprzewodowe przyciski z modułem inBox, który działa do 5 lat na jednej baterii oraz piloty uRemote z ładowalną baterią i czasem pracy do 18 miesięcy.
Pamiętaj, że zawsze możesz sterować z telefonu, tabletu czy przeglądarki!
Tak, sterownik wLightBox działa z asystentem głosowym Google Home oraz Alexą. Instrukcję do asystentów głosowych można znaleźć na stronie blebox.eu lub pod tym adresem.
wLightBoxS jest to bardzo mały sterownik, który przeznaczony jest do ściemniania jednokanałowych taśm LED 12-24V DC (w przeciwieństwie do wLightBox, który obsługuje do 4 kanałów oraz dodatkowe tryby pracy). Może sterować również modułami ledowymi.
Tak, wLightBoxS jest przeznaczony do ściemniania jednokanałowych taśm LED.
Maksymalnie 12-24V DC, 5A* co przekłada się na 60W-120W*.
*Moc można zwiększyć używając wzmacniacza ampBox.
Nie, produkty posiadające edytor efektów to wLightBox oraz pixelBox*
*Jeszcze nie jest w sprzedaży – stan na dzień 17.01.2020r. Prosimy pytać o aktualizację statusu wysyłając zapytanie na mail supportowy.
Do sterownika wLightBoxS nie można podłączyć przewodowego przycisku fizycznego.
Obsługiwane są bezprzewodowe przyciski z modułem inBox, który działa do 5 lat na jednej baterii oraz piloty uRemote z ładowalną baterią i czasem pracy do 18 miesięcy.
Pamiętaj, że zawsze możesz sterować z telefonu, tabletu czy przeglądarki!
Tak, sterownik wLightBoxS działa z asystentem głosowym Google Home oraz Alexą. Instrukcję do asystentów głosowych można znaleźć na stronie blebox.eu lub pod tym adresem.
pixelBox to sterownik dedykowany do najnowocześniejszych taśm LED z linii profesjonalnej – cyfrowych, adresowalnych 5V oraz 12V (digital LED*)
Kontroler pozwala na uzyskanie nieosiągalnych dotąd różnych efektów świetlnych, które mogą być wyświetlane jednocześnie na tej samej taśmie LED.
*w ustawieniach sterownika możliwa jest zmiana kolejności kanałów w protokole komunikacyjnym, przez to większość taśm cyfrowych, adresowanych 5 i 12V (bez linii zegarowej – 3 przewodowe (+,-,data)) jest obsługiwanych (w tym popularne WS2812B, WS2811 itd.)
W ustawieniach sterownika możliwa jest zmiana kolejności kanałów w protokole komunikacyjnym, przez to większość taśm cyfrowych, adresowanych 5 i 12V (bez linii zegarowej – 3 przewodowe (+,-,data)) jest obsługiwanych (w tym popularne WS2812B, WS2811, SK6812, LTST-E563CEGBW LITEON itd.)
Tak, posiada 10 edytowalnych przez użytkownika efektów świetlnych. Można stworzyć własną aranżację oświetleniową z zadanymi kolorami i czasem przejścia oraz trwania efektu.
W przeciwieństwie do sterownika wlightBox, sterownik pixelBox, ma możliwość wyświetlania kilku kolorów jednocześnie na jednej taśmie LED.
Dodatkowo sterownik posiada podręczne menu w którym można zapisać swoje ulubione kolory lub włączyć efekt i edytować jego czas.
Sterownik pixelBox, ma możliwość wyświetlania kilku kolorów jednocześnie na jednej taśmie LED, jednak nie jest możliwe sterowanie pojedyncza diodą LED*.
*stan na 24.02.2020r. Prosimy pytać o aktualizację statusu wysyłając zapytanie na mail supportowy.
pixelBox jako jeden z niewielu sterowników dostępnych na rynku oszczędza energię. Każda z cyfrowych diod na taśmie pobiera energię nawet kiedy nie świeci. Inteligenty sterownik pixelBox czuwa i odłącza zasilanie, kiedy taśma digital LED ma być wygaszona.
pixelBox obsługuje do 360 adresowanych*, cyfrowych diod LED. Długość taśmy zależy od ilości diod na metr.
*stan na 24.02.2020r. Prosimy pytać o aktualizację statusu wysyłając zapytanie na mail supportowy.
Maksymalnie 5-12V DC, 5A* co przekłada się na 25W-60W*.
*Moc można zwiększyć używając wzmacniacza ampBox.
Tak, do sterownika pixelBox można podłączyć 1 przycisk monostabilny bez podświetlenia. Funkcjonalność przycisku to tylko włącz, wyłącz ostatni stan/tryb*.
Obsługiwane są również bezprzewodowe przyciski z modułem inBox, który działa do 5 lat na jednej baterii oraz piloty uRemote z ładowalną baterią i czasem pracy do 18 miesięcy.
*stan na 24.02.2020r. Prosimy pytać o aktualizację statusu wysyłając zapytanie na mail supportowy.
Tak, sterownik pixelBox działa z asystentem głosowym Google Home oraz Alexą. Instrukcję do asystentów głosowych można znaleźć na stronie blebox.eu lub pod tym adresem.
Sterownik saunaBox jest to sterownik przeznaczony do saun z piecem 1 lub 3 fazowym o mocy nie przekraczającej 11kW* (3x16A). Nadaje się do sauny suchej, na podczerwień (IR), mokrej (z ręcznie polewanymi kamieniami).
Posiada zewnętrzną sondę temperatury pracującą w zakresie -55 do +125 stopni Celsjusza. Na jej podstawie odbywa się sterowanie mające na celu utrzymanie stałej temperatury w saunie. Dbając o bezpieczeństwo, zaimplementowano algorytmy wykrywające awarię sondy. W sterowniku zastosowano przekaźniki wysokiej jakości, renomowanej firmy, a cały sterownik zalano niepalną żywicą.
Dzięki interaktywnemu wykresowi z roczną historią można sprawdzić szybkość nagrzewania sauny, stabilność temperatury (prawdziwy odczyt!) oraz kiedy była używana!
Sterownik posiada również dotykowy panel przedni z kolorowym podświetleniem, którym można włączyć, wyłączyć saunę lub nastawić temperaturę. Kolorowy panel przedni potrafi wskazywać temperaturę.
Pamiętaj, że zawsze możesz sterować z telefonu, tabletu czy przeglądarki!
*Możliwość podłączenia pieca o większej mocy z wykorzystaniem zewnętrznego stycznika o wyższej mocy.
Sterownik saunaBox jest to sterownik przeznaczony do saun z piecem 1 lub 3 fazowym o mocy nie przekraczającej 11kW* (3x16A). Więcej schematów podłączenia można znaleźć w instrukcji saunaBox
*Możliwość podłączenia pieca o większej mocy z wykorzystaniem zewnętrznego stycznika o wyższej mocy.
Tak! Tak jak wszystkie sterowniki BleBox. Harmonogram jest dowolnie programowalny. Idealnie nadaje się do miejsc, gdzie sauna używana jest systematycznie.
Przypominamy, że dzięki systemowi WiFi i dostępowi zdalnemu, saunę można włączyć nawet podczas powrotu do domu (np. podczas powrotu z nart) i cieszyć się nagrzaną sauną od razu po powrocie.
Zamysł systemu BleBox to system rozproszony, gdzie każda rzecz ma własny sterownik, zwiększa to niezawodność.
Dzięki całej gamie produktów BleBox, do sterownika saunaBox można dołożyć dowolny inny sterownik i rozbudować system! Zmniejsza to koszt podstawowego sterownika.
Wykorzystując sceny w aplikacji wBox, akcje w sterownikach lub piloty uRemote / przyciski z modułem inBox, można włączyć wszystko jednym kliknięciem, a jeżeli się nam nie podoba to dostosować z poziomu jednego smartfona/pilota/modułu przycisków!
Przykładowe funkcjonalności które można dodać do saunaBox:
Sonda temperatury nie powinna dotykać ściany oraz powinna znajdować się w 2/3 wysokości sauny (powinna zostać umieszczona wyżej niż niżej z powodu rozkładu temperatury – cieplej jest w wyższych partiach sauny)
Nie, sterownik saunaBox jeszcze nie jest wspierany w integracji z asystentem głosowym Google Home oraz Alexą. Instrukcję do asystentów głosowych można znaleźć na stronie blebox.eu lub pod tym adresem.
Stan na dzień 17.01.2020r. Prosimy pytać o aktualizację statusu wysyłając zapytanie na mail supportowy.
Tak, pamiętając aby zostawić przedni panel tak, aby był demontowalny, a dostęp do przewodów bezproblemowy.
airSensor to czujnik jakości powietrza używający WiFi do komunikacji – na bieżąco informuje o obecności szkodliwych dla zdrowia pyłów zawieszonych – PM 1 , PM 2,5, PM 10 w twoim domu lub na zewnątrz.
O jakości powietrza airSensor poinformuje Cię zarówno w aplikacji jak i w rzeczywistości, świecąc odpowiednim kolorem do jakości powietrza.
airSensor można zasilić z zasilacza 12-24V DC, transformatora 12-24V AC lub z ładowarki do smartphone poprzez przewód micro USB 2.0 typu B (5V DC).
airSensor to czujnik jakości powietrza – na bieżąco informuje o obecności szkodliwych dla zdrowia pyłów zawieszonych :
Tak, z aplikacja wBox i włączonym dostępem do chmur BleBox, airSensor potrafi wyświetlać na interaktywnym wykresie roczną historię odczytów zanieczyszczenia powietrza.
Pozwala to na sprawdzenie w dowolnym momencie jakie było zanieczyszczenie powietrza w danym miejscu! Dodatkowo w ten sposób można przyczynić się do tworzenia interaktywnej mapy jakości powietrza na całym świecie!
Dla zaawansowanych użytkowników polecamy dokumentacje techniczną API z której można samemu pozyskiwać odczyty.
Nie, sterownik airSensor jeszcze nie jest wspierany w integracji z asystentem głosowym Google Home oraz Alexą. Instrukcję do asystentów głosowych można znaleźć na stronie blebox.eu lub pod tym adresem.
Stan na dzień 24.01.2020r. Prosimy pytać o aktualizację statusu wysyłając zapytanie na mail supportowy.
tempSensor to czujnik temperatury używający WiFi do komunikacji – na bieżąco informuje o zmierzonej temperaturze. Wyposażony w wodoodporną sondę pomiarową, pracującą w zakresie od -55 do +125. Z aplikacja wBox i włączonym dostępem do chmur BleBox potrafi wyświetlać na interaktywnym wykresie roczną historię temperatur.
Urządzenie oferuje możliwość sterowania innymi urządzeniami (nie tylko urządzeniami BleBox) na podstawie odczytu i zmian temperatury. Przykłady:
Sonda pomiarowa jest wykonywana i sprawdzana pod względem precyzji przez firmę BleBox w Europie, dzięki czemu jej maksymalna niedokładność to ± 0,5°C w zakresie od -10°C do 85°C.
Nad precyzyjnym pomiarem temperatury czuwają zaawansowane algorytmy filtrujące, pozwalające osiągnąć stabilny, niezakłócony oraz szybki co sekundowy pomiar! Dzięki algorytmowi opartemu o logikę rozmytą, potrafi on reagować na szybkie jak i wolne zmiany rozpoznając zakłócenia co pozwala wskazywać poprawny trend temperaturowy.
Ze względów bezpieczeństwa, został zaimplementowany mechanizm samo-diagnostyczny potrafiący rozpoznać awarię sondy pomiarowej.
tempSensor został wyposażony w wodoodporną sondę pomiarową, pracującą w zakresie od -55 do +125°C. Algorytmy filtrujące, pozwalają osiągnąć stabilny, niezakłócony oraz szybki co sekundowy pomiar z rozdzielczością 0.1°C.
Sonda pomiarowa jest wykonywana i sprawdzana pod względem precyzji przez firmę BleBox w Europie, dzięki czemu jej maksymalna niedokładność to ± 0,5°C w zakresie od -10°C do 85°C.
Tak, tempSensor został wyposażony w wodoodporną sondę pomiarową, pracującą w zakresie od -55 do +125°C
Tak, z aplikacja wBox i włączonym dostępem do chmur BleBox, tempSensor potrafi wyświetlać na interaktywnym wykresie roczną historię temperatur.
Pozwala to na sprawdzenie w dowolnym momencie jaka była temperatura w danym miejscu!
Dla zaawansowanych użytkowników polecamy dokumentacje techniczną API z której można samemu pozyskiwać odczyty temperatur.
Za pomocą akcji po statycznym adresie IP w sieci lokalnej. Do sieci łączy się za pomocą WiFi. Czujnik tempSensor oferuje możliwość sterowania innymi urządzeniami (nie tylko sterownikami BleBox) na podstawie odczytu i zmian temperatury. Przydatna do tego będzie instrukcja rozszerzona, którą można znaleźć na stronie blebox.eu lub pod tym adresem.
Przykłady zastosowań:
W połączeniu z switchBox:
W połączeniu z dimmerBox’em:
W połączeniu z shutterBox’em:
W połączeniu z wLightBox’em:
Dla zaawansowanych użytkowników polecamy dokumentacje techniczną API.
Aby pomiar wewnątrz pomieszczeń był wiarygodny: sonda w pomieszczeniach powinna być umieszczona na wysokości ok 1.5 metra (duża różnica temperatur między podłogą a sufitem) z dala od miejsc nasłonecznionych. Nie powinna dotykać żadnych elementów.
Aby pomiar na zewnątrz był wiarygodny: sonda powinna być znacznie oddalona od okien oraz nie powinna dotykać elewacji. Powinno być to miejsce osłonięte od słońca, zacienione (najlepiej północna ściana budynku)
Zazwyczaj nie – czujnik tempSensor pobiera na tyle mało energii, że większość powerBank’ów posiadających zabezpieczenie przed samo-rozładowaniem odłączy zasilanie.
Czujnik tempSensor nie posiada akumulatora. Można podłączyć go do ładowarki domowej lub samochodowej od smartphone – micro USB 2.0 typ B (5V DC)
Nie, sterownik tempSensor jeszcze nie jest wspierany w integracji z asystentem głosowym Google Home oraz Alexą. Instrukcję do asystentów głosowych można znaleźć na stronie blebox.eu lub pod tym adresem.
Stan na dzień 24.01.2020r. Prosimy pytać o aktualizację statusu wysyłając zapytanie na mail supportowy.
uRemote jest to pilot który można sparować z każdym sterownikiem BleBox. Porozumiewa się on przez szyfrowany protokół uWiFi, opracowany przez dział R&D BleBox . Jest to jeden z niewielu na rynku ładowalnych pilotów, który działa na jednym ładowaniu do 18 miesięcy! Można go naładować z ładowarki do telefonu w domu lub w aucie – już nigdy nie zapomnisz kupić baterii do swojego pilota radiowego.
uRemote posiada 4 kanały do których można sparować różne sterowniki BleBox. Pod każdy kanał można sparować aż 7* sterowników (w sumie 28* urządzeń). Wszystko obsłużysz z poziomu jednego pilota!
*Na dzień dzisiejszy – 24.01.2020r. możliwe są tylko 3 urządzenia na kanał – Prosimy pytać o aktualizację statusu wysyłając zapytanie na mail supportowy.
uRemote Pro w przeciwieństwie do uRemote basic, posiada metalową ramkę oraz silnik wibracyjny*, który wibracjami potwierdza otrzymanie rozkazu przez sterownik.
*uRemote basic z pierwszych partii produkcyjnych posiadają silnik wibracyjny.
uWiFi jest to odporny na zakłócenia, szyfrowany, energooszczędny, opracowany przez dział R&D BleBox protokół komunikacji bezpośredniej na częstotliowści 2.4GHz (do działania nie potrzebuje sieci WiFi) pomiędzy sterownikami BleBox’a (np. pomiędzy pilotem uRemote a sterownikiem, czy inBox’em a sterownikiem).
uRemote można ładować za pomocą zwykłej ładowarki do smartphone. Pilot posiada złącze micro USB 2.0 typ B.
uRemote jest to jeden z niewielu na rynku ładowalnych pilotów, który działa na jednym ładowaniu do 18 miesięcy*! Można go naładować z ładowarki do telefonu w domu lub w aucie.
*Podany czas jest orientacyjny. W zależności od częstotliwości użytkowania oraz temperatury przechowywania pilota może się on wydłużyć lub skrócić.
uRemote posiada 4 kanały do których można sparować różne sterowniki BleBox. Każdy kanał posiada 3 konfigurowalne przyciski. Pod każdy kanał można sparować aż * sterowniki (w sumie 12* urządzeń). Wszystko obsłużysz z poziomu jednego pilota!
Pamiętaj, że zawsze możesz sterować z telefonu, tabletu czy przeglądarki!
*Na dzień dzisiejszy – 24.01.2020r. możliwe są tylko 3 urządzenia na kanał – Prosimy pytać o aktualizację statusu wysyłając zapytanie na mail supportowy.
Instrukcję parowania można znaleźć w instrukcji uRemote.
Aktualizacja uRemote odbywa się poprzez dowolny sterownik do którego został on sparowany. W ustawieniach sterownika, w sekcji pilotów, przy dostępnej aktualizacji, pojawia się stosowny wpis umożliwiający wykonanie aktualizacji oprogramowania pilota.
Zasięg pilota uRemote jest mocno uzależniony od przeszkód napotkanych na drodze (drzewa, ściany, metalowe elementy). Tłumienie sygnału jest zależne od materiału z którego została wykonana przeszkoda.
W otwartej przestrzeni w bezpośredniej widoczności wynosi on:
inBox jest to bezprzewodowy, bateryjny moduł na uWiFi, który działa do 5 lat na jednej baterii! Dzięki niemu możemy stworzyć przycisk w dowolnym miejscu bez prowadzenia przewodów.
Moduł umożliwia sterowanie każdym sterownikiem BleBox. Do inBox’a można podłączyć maksymalnie 4 rozróżnialne przyciski (wejścia).
inBox posiada 4 kanały do których można sparować różne sterowniki BleBox. Pod każdy kanał można sparować do 7* sterowników (w sumie 28* urządzeń). Wszystko obsłużysz z poziomu jednego pilota!
*Na dzień dzisiejszy – 24.01.2020r. możliwe są tylko 3 urządzenia na kanał – Prosimy pytać o aktualizację statusu wysyłając zapytanie na mail supportowy.
uWiFi jest to odporny na zakłócenia, szyfrowany, energooszczędny, opracowany przez dział R&D BleBox protokół komunikacji bezpośredniej na częstotliowści 2.4GHz (do działania nie potrzebuje sieci WiFi) pomiędzy sterownikami BleBox’a (np. pomiędzy pilotem uRemote a sterownikiem, czy inBox’em a sterownikiem).
inBox jest to bezprzewodowy, bateryjny moduł na uWiFi, który działa do 5* lat na jednej baterii! Sterownik zasilany jest jedną baterią 3V CR123
*Podany czas jest orientacyjny. W zależności od częstotliwości użytkowania oraz temperatury przechowywania pilota może się on wydłużyć lub skrócić. Po wymianie baterii, czas jest zależny od jej jakości.
Instrukcję parowania można znaleźć w instrukcji inBox’a.
inBox posiada 4 kanały do których można sparować różne sterowniki BleBox. Pod każdy kanał można sparować do 7* sterowników (w sumie 28* urządzeń). Wszystko obsłużysz z poziomu jednej bezprzewodowej kolumny przycisków na ścianie.
Pamiętaj, że zawsze możesz sterować z telefonu, tabletu czy przeglądarki!
*Na dzień dzisiejszy – 24.01.2020r. możliwe są tylko 3 urządzenia na kanał – Prosimy pytać o aktualizację statusu wysyłając zapytanie na mail supportowy.
Do inBox’a można podłączyć maksymalnie 4 rozróżnialne, monostabilne przyciski bez podświetlenia – pod jedno wejście można podłączyć więcej niż jeden przycisk, ich akcje będą jednakowe.
Tak, produkt inBox jest do tego przeznaczony! Dzięki niemu możemy stworzyć przycisk w dowolnym miejscu bez prowadzenia przewodów.
Mieści się wraz z przewodami i przyciskiem do standardowej puszki fi 60mm.
Aktualizacja inBox’a odbywa się poprzez dowolny sterownik do którego został on sparowany. W ustawieniach sterownika, w sekcji pilotów, przy dostępnej aktualizacji, pojawia się stosowny wpis umożliwiający wykonanie aktualizacji oprogramowania inBox’a.
Nie, inBox zasilany jest poprzez wymienialną baterię. Zastosowanie baterii zamiast akumulatora pozwala wydłużyć czas pracy.
Czujnik parkingSensor służy do ułatwienia parkowania bądź sprawdzania zajętości miejsca parkingowego. Dane te są przekazywane użytkownikowi za pomocą 4 wyjść do których można podłączyć np. taśmę LED RGB/RGBW aby informować kolorem o odległości auta od sztucznej ściany.
Sygnalizacja obywa się 4-etapowo sterując 3 wyjściami oraz sygnalizując zajętość miejsca 1 wyjściem.
Przy podłączeniu taśmy LED RGB wygląda to następująco:
Sztuczna ściana jest to konfigurowalna płaszczyzna w przestrzeni od której parkingSensor liczy odległość. Opis konfiguracji został przedstawiony w instrukcji parkingSensor’a.
Z tego samego zasilania co odbiornik. Napięcie zasilania 7-24V DC
Czujnik parkingSensor nie posiada WiFi.
Alternatywa – rozszerzenie o moduł/sterownik WiFi i akcje
Podłączając wyjście parkingSensor’a pod wejście przyciskowe sterownika WiFi: switchBoxDC i konfigurując akcje, można sterować innymi urządzeniami, po statycznym adresie IP w sieci lokalnej, na podstawie zajętości miejsca parkingowego.
Przydatna do tego będzie instrukcja rozszerzona, którą można znaleźć na stronie blebox.eu lub pod tym adresem. Dla zaawansowanych użytkowników polecamy dokumentacje techniczną API.
Sterownik proxiDimmer jest to ściemniacz do LED 12-24V DC. Pozwala on na zrobienie ściemniacza z każdego przedmiotu. Ściemnianie odbywa się poprzez zbliżenie dłoni lub dotknięcie materiału. (sterownik umieszczony np. w środku lampy, pod blatem, z boku szafki).
Ściemnianie odbywa się poprzez zbliżenie dłoni lub dotknięcie materiału. (np. w środku lampy, pod blatem, z boku szafki).
Aby włączyć/wyłączyć taśmę LED, zbliż na ok. 1,5 sek. dłoń do sterownika. Przytrzymując dłoń w pobliżu sterownika możesz regulować jasność świecenia taśmy LED.
Sterownik proxiDimmer obsługuje 1 kanał, a więc taśmy LED monochromatyczne (jednobarwne, jednokolorowe)
Maksymalne obciążenie wynosi 5A* przy 12-24V co odpowiada 60-120W*. Zalecane jest stosowanie zasilacza wysokiej jakości. Zastosowanie „niemarkowego“ zasilacza z dużymi zakłóceniami, może spowodować niepożądane działanie.
*Moc można zwiększyć używając wzmacniacza ampBox.
Metalowe elementy jak i przewody „przekazują dotyk“. Przy dużych płaszczyznach, efekt może być niepożądany.
Sterownik proxiDimmer nie posiada WiFi.
Alternatywa dołączanego modułu WiFi nie istnieje – żaden ze sterowników BleBox’a nie potrafi odczytać takiego sygnału.
Zalecane jest stosowanie zasilacza wysokiej jakości. Zastosowanie „niemarkowego“ zasilacza z dużymi zakłóceniami może spowodować niepożądane działanie. Dodatkowo zaleca się odseparowanie sterownika od wszelakich urządzeń dużej mocy.
Prosimy pamiętać że ciecze i metale „przenoszą“ dotyk.
Sterownik proxiSwitch jest to łącznik do urządzeń 12-24V DC. Włączenie/wyłączenie odbywa się poprzez dotknięcie dłoni. (sterownik umieszczony np. w środku lampy, pod blatem, z boku szafki). W przeciwieństwie do proxiDimmer’a, który jest ściemniaczem.
Włączenie/wyłączenie odbywa się poprzez dotknięcie dłoni. (sterownik umieszczony np. w środku lampy, pod blatem, z boku szafki).
Maksymalne obciążenie wynosi 5A* przy 12-24V co odpowiada 60-120W*. Zalecane jest stosowanie zasilacza wysokiej jakości. Zastosowanie „niemarkowego“ zasilacza z dużymi zakłóceniami, może spowodować niepożądane działanie.
*Moc można zwiększyć używając wzmacniacza ampBox.
Metalowe elementy jak i przewody „przekazują dotyk“. Przy dużych płaszczyznach, efekt może być niepożądany.
Sterownik proxiSwitch nie posiada WiFi.
Alternatywa – rozszerzenie o moduł/sterownik WiFi i akcje
Podłączając wyjście proxiSwitch’a pod wejście przyciskowe sterownika WiFi: switchBoxDC i konfigurując akcje, można sterować innymi urządzeniami, po statycznym adresie IP w sieci lokalnej, na podstawie dotknięć, zbliżeń dłoni.
Przydatna do tego będzie instrukcja rozszerzona, którą można znaleźć na stronie blebox.eu lub pod tym adresem. Dla zaawansowanych użytkowników polecamy dokumentacje techniczną API.
Zalecane jest stosowanie zasilacza wysokiej jakości. Zastosowanie „niemarkowego“ zasilacza z dużymi zakłóceniami może spowodować niepożądane działanie. Dodatkowo zaleca się odseparowanie sterownika od wszelakich urządzeń dużej mocy.
Prosimy pamiętać że ciecze i metale „przenoszą“ dotyk.
Sterownik twilightSwitch jest to czujnik ciemności (zmierzchu) do profili LED 12-24V DC. Włączenie z łagodnym rozjaśnieniem (ok 2 sekund) oświetlenia odbywa się po wykryciu „ciemności“.
Dzięki zastosowaniu 2 szerokokątnych elementów światłoczułych, sterownik lepiej rozpoznaje poziomy ciemności.
Automatyczne włączenie z łagodnym rozjaśnieniem (ok. 2 sekund) oświetlenia odbywa się po wykryciu „ciemności“ (< 1 lx).
Automatyczne wyłączenie z łagodnym ściemnieniem (ok. 2 sekund) oświetlenia odbywa się po wykryciu „jasności‘. (< 1 lx).
Maksymalne obciążenie wynosi 5A przy 12-24V DC co odpowiada 60-120W. Zasilany z tego samego źródła co taśma LED.
Tak! Sterownik twilightSwitch może być schowany w profilach LED z kloszem. Sterownik posiada minimalną filtrację własnego światła, zaleca się jednak oddalenie (zabezpieczenie) od nadmiernego naświetlenia własnym światłem.
Sterownik twilightSwitch nie posiada WiFi.
Alternatywa dołączanego modułu WiFi nie istnieje – żaden ze sterowników BleBox’a nie potrafi odczytać takiego sygnału.
Jeżeli szukasz czujnika zachodu/wschodu słońca w sterownikach WiFi BleBox’a, to każdy posiada harmonogram z zegarem astronomicznym.
Sterownik reflectiveSwitch jest to programowalny, 3 funkcyjny, miniaturowy czujnik zbliżeniowy (odbiciowy) do profili LED 12-24V DC. Włączenie/wyłączenie odbywa się z łagodnym rozjaśnieniem, ściemnieniem (ok 2 sekund).
Automatyczne włączanie i wyłączanie odbywa się z łagodnym rozjaśnieniem, ściemnieniem (ok 2 sekund).
Czujnik reaguje na zbliżenie, wykrycie odbicia. W zależności od trybu pracy, sterownik reflectiveSwitch, po wykryciu obiektu automatycznie różnie steruje oświetleniem LED.
Instrukcja zmiany trybu pracy w sterowniku reflectiveSwitch została opisana w instrukcji sterownika reflectiveSwitch, którą można znaleźć na stronie blebox.eu lub pod tym linkiem.
Najważniejszą różnicą pomiędzy trybem bistabilnym sterownika reflectiveSwitch, a proxiSwitch/proxiDimmer jest to, że reflectiveSwitch nie może mieć przeszkody „po drodze“ – potrzebuje widoczność, przepuszczalny światło element.
Sterownik proxiSwitch/proxiDimmer może działać poprzez dany element (np. pod blatem, blat dotykany od góry)
Tak! Sterownik reflectiveSwitch może być schowany w profilach LED z kloszem. Jeżeli klosz nie jest przeźroczysty, element czujnika nie powinien być zasłonięty.
Powierzchnia na która patrzy element światłoczuły powinna być płaska, jasnego koloru. Można nakleić mały biały element, jeżeli zależy nam na zasięgu ponad 20mm.
Maksymalne obciążenie wynosi 5A przy 12-24V DC co odpowiada 60-120W. Zasilany z tego samego źródła co taśma LED.
Sterownik reflectiveSwitch nie posiada WiFi.
Alternatywa dołączanego modułu WiFi nie istnieje – żaden ze sterowników BleBox’a nie potrafi odczytać takiego sygnału.
ampBox to profesjonalny, czterokanałowy wzmacniacz LED, przeznaczony do pracy w tradycyjnych oraz inteligentnych niskonapięciowych instalacjach LED. Służy do zwiększenia mocy sterowanego odbiornika (np. długie taśmy LED z wLightBox, wLightBoxS, lightBox, proxiSwitch, proxiDimmer, twilightSwitch, reflectiveSwitch, pixelBox itd.)
Separacja galwaniczna, wysoka jakość elementów oraz wykorzystanie niepalnej kompozycji poliuretanowej podnoszą bezpieczeństwo użytkowania oraz trwałość produktu.
Ze wszystkimi produktami 12-24V DC, których sumaryczny pobór prądu nie przekracza 20A (5A na kanał przy zastosowaniu 1 ampBoxa). Najczęstsze zastosowanie to wzmacniacz do długich taśm LED/taśm LED dużej mocy, sterowanych przez sterownik. Przykłady produktów BleBox’a z którymi można zastosować ampBox:
12-24V DC, 20A (5A na kanał), co przekłada się na 240-480W (60-120W na kanał)
Instrukcje podłączenia można znaleźć w instrukcji ampBox’a, którą można znaleźć na stronie blebox.eu lub pod tym linkiem.
LightBox jest to mały sterownik, który przeznaczony jest do ściemniania i sterowania 3 kanałowymi taśmami LED / 3 taśmami 12-24V DC. Tryby pracy:
W przeciwieństwie do wLightBox’a komunikuje się on przez bluetooth a nie WiFi. Rożni się również obsługiwanymi rodzajami taśm LED i sekcją efektów.
Tak, można ściemniać niezależnie każdy z 3 kanałów taśmy LED lub niezależnie 3 taśmy LED.
Sterować można poprzez aplikację BleBox, przez bluetooth na smartphone lub tablecie. Aplikacją wBox nie można sterować sterownikami bluetooth, tak samo jak aplikacją BleBox nie można sterować sterownikami WiFi.
Nie, nie ma takiej możliwości jak w sterownikach WiFi.
Nie, posiada jedynie wbudowane efekty.
Maksymalnie 12-24V DC, 4A* na kanał (sumarycznie 12A*) co przekłada się na:
*Moc można zwiększyć używając wzmacniacza ampBox.
Nie, sterownik lightBox jest sterownikiem bluetooth.
Frima Google, w asystencie Google, nie wspiera sterowników bluetooth.